>

Libor Trakal

Je tomu více než 40 let, kdy jsem si z jedné pražské půdy odnesl svoje úplně první stará kamna.

Mé začátky

Je tomu více než 40 let, kdy jsem si z jedné pražské půdy při jejím vyklízení odnesl úplně první stará kamna, místo abych je vyhodil do šrotu. Následně je odvezl půjčeným „Žigulíkem“ na dvorek. Jejich oprava mne stála veliké úsilí a do poslední chvíle jsem nevěděl, jak to dopadne…

Od té doby se mnoho změnilo, já získal značné množství kamen na náhradní díly a rukama mi prošlo velmi mnoho nejrůznějších modelů.

Naučil jsem se je renovovat podle původních dokumentů i za použití potřebných technik a materiálů tak, aby byla nejen krásná, ale také plně funkční.

Jsem hrdý na skutečnost, že všechna naše kamna jsou výhradně plně funkční originály vyráběné v letech 1820 – 1940 a věřím, že v nich přebývá duch starých časů a odkaz jejich původních majitelů. Zabýváme se nejen renovacemi a prodejem starých kamen z celého světa, ale nabídnout Vám můžeme také další služby a široký sortiment stylového příslušenství ke kamnům a výrobků z ozdobné litiny.

Libor Trakal

Co všechno umíme

Je to více než 40 let co restaurujeme, prodáváme a zároveň také nakupujeme originální historická kamna na tuhá paliva, krbová kamna a tzv. americká kamna.

V naší dílně, v Praze Bohnicích, jsou rozebrány stovky originálních historických kamen na náhradní díly a to nám umožňuje renovovat a opravovat všechny druhy kamen na té nejvyšší úrovni a z jakéhokoliv stupně jejich poškození do plně provozuschopného stavu.

Všechny renovace jsou prováděny (pokud je to možné) z originálních nepoškozených dílů podle původní dokumentace. Aby byla zachována jejich autenticita, je naší snahou minimalizovat podíl nově vyrobených dílů.

Co všechno zajišťujeme

  • Restaurování historických kamen do plně funkčního stavu včetně dílčích oprav kamen
  • Prodej renovovaných kamen v naší vzorkové prodejně v Karmelitské ulici 21 na Praze 1
  • Možnost výběru kamen v původním stavu v naší dílně v Bohnicích, Pod Čimickým hájem 200/2, na Praze 8 a následné restaurování na zakázku
  • Dopravu kamen do celého světa
  • Výkup Vámi nepotřebných starých kamen v původním stavu
  • Pravidelnou každoroční údržbu námi renovovaných kamen

Co je u nás nového?

Nově nablýskané stránky

Vítejte na našich stránkách, které na Vás bezpochyby dýchnou ducha starých dob.

Znovu jsme otevřeli naši prodejnu

Přijďte si do příjemného prostředí vybrat originální kousek kamen a nasát atmosféru let minulých.

Libor Trakal

Navštivte
naši prodejnu

Karmelitská 375/21
Praha 1
Malá Strana

+420 777 751 314

Pondělí-Pátek: 10:00-18:00
Sobota-Neděle: 12:00-18:00

Zobrazit na mapě

Najdete nás
i v naší dílně

Pod Čimickým hájem 200/2
Praha 8
Bohnice

+420 777 222 290
Zobrazit na mapě