>

Restaurování starých kamen

Restaurováním originálních historických kamen se zabýváme více než 40 let.

Jak to děláme?

Renovujeme nejrůznější typy starých přenosných kamen na tuhá paliva vyrobených v letech 1820 – 1940 z ozdobné litiny, případně v kombinaci s plechovými částmi a šamotem uvnitř.

Námi restaurovaná kamna jsou plně funkční a provozuschopná. Všechny práce a postupy prováděné v rámci kompletní renovace kamen jsou na té nejvyšší odborné úrovni. V případě nutnosti výroby některých nových dílů na kamna spolupracujeme s nejlepšími slévárnami v České republice. Jednotlivé díly jsou pak ručně vyráběny v kusové malovýrobě.

Kvalita práce

Vážíme si důvěry a spokojenosti našich zákazníků, kterým jsme v minulosti restaurovali jejich historická kamna a mnohdy se stali našimi přáteli. Věříme, že o kvalitě naší práce vypovídá také skutečnost, že jsme za celou dobu našeho působení neměli jedinou reklamaci.

Při této naší práci spolupracujeme s těmi nejlepšími odborníky z různých odvětví uměleckých řemesel a jsme šťastni, že tak můžeme přispět k zachování tradice českých řemesel.

Postup renovace “amerických” kamen

Renovace 1
01
Po celkovém rozebrání, je nutné důkladně očištit všechny části kamen od vrstev rzi, nečistot, barev apod. až na čistou litinu.
Renovace 2
02
Ozdobné litinové díly, tak typické pro „americká kamna“, je třeba po vybroušení do zrcadlového lesku galvanicky poniklovat a následně vyleštit.
Renovace 3
03
Základem „amerických kamen“ je jejich litinové tělo, kde probíhá hoření. To je, po případné výměně nebo opravě jednotlivých poškozených dílů, napuštěno kamnářským nátěrem a spoje jsou pečlivě vytmeleny žáruvzdorným tmelem.
Renovace 3
04
Typickým znakem pro „americká kamna“ jsou také litinová dvířka na třech stranách kamen, která je nutno opatřit novými plátky kvalitní přírodní slídy.
Renovace 3
05
Po opětovném sestavení a následném vyleštění jsou tato originální historická kamna opět plně provozuschopná a mohou tvořit cennou ozdobu každého interiéru.

Co je u nás nového?

Nově nablýskané stránky

Vítejte na našich stránkách, které na Vás bezpochyby dýchnou ducha starých dob.

Znovu jsme otevřeli naši prodejnu

Přijďte si do příjemného prostředí vybrat originální kousek kamen a nasát atmosféru let minulých.

Libor Trakal

Navštivte
naši prodejnu

Karmelitská 375/21
Praha 1
Malá Strana

+420 777 751 314

Pondělí-Pátek: 10:00-18:00
Sobota-Neděle: 12:00-18:00

Zobrazit na mapě

Najdete nás
i v naší dílně

Pod Čimickým hájem 200/2
Praha 8
Bohnice

+420 777 222 290
Zobrazit na mapě